понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 154
home Вести

Синот на Амди Бајрам објави дека е негативен на коронавирус

Синот на Амди Бајрам објави дека е негативен на коронавирус

Синот на Амди Бајрам, Габриел на својот Фејсбук профил во текот на вчерашниот ден го објави својот наод од тестот за коронавирус.

На објавениот тест се гледа дека Бајрам е негативен на коронавирус.

За потсетување, неговиот татко Амди Бајрам пред неколку дена почина на 64 години, а од Министерството за здравство информираа дека кај него бил добиен позитивен тест на коронавирус направен постмортем.

Најнови вести

Коронавирус