понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 35
home Вести

Синоптичарите најавуваат снег – Еве од кога

Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен ќе биде долж Повардарието.
Синоптичарите најавуваат снег – Еве од кога

В среда кон крајот на денот и в четврток претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови.

Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво, од петок по котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Коронавирус