вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 88
home Вести

Синдикат на полицијата до Спасовски: За радарите си направи филм, кога ќе ни набавиш униформи?

Синдикат на полицијата до Спасовски: За радарите си направи филм, кога ќе ни набавиш униформи?

Синдикатот на полицијата во Македонија со порака до министерот Оливер Спасовски:Битката ќе ја добиеме без разлика што и да мислиш дека правиш.

-Ајде објави го Колективниот па да “уживаме” во правата што НИ ГИ ДАДЕ.

А и да не се секираш, еве ти ВЕТУВАМЕ дека ќе те пофалиме. За радарите си направи “филм”денес, се отепа од фалење дека од утре ќе казнуваш граѓани. Ги “ОТЕПА” од казни последниве шест месеци, велат тие.

Го прашуваат кога ќе им набави униформи и кога ќе направи нешто за нивните плати.

Ова е нивната објава:

Коронавирус