недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Син на почината пациентка: Со 5 негативни тестови, мајка ми почина од ковид

Син на почината пациентка: Со 5 негативни тестови, мајка ми почина од ковид

Штипската телевизија „Стар“ објави видео прилог во кој синот на почината пациентка тврди дека таа пет пати била негативна на вирусот, а сепак била заведена дека е почината од корона.

Со пет негативни тестови, 54 годишната штипјанка Ругман Хусеинова, е заведена како една од 49-те жртви на корона вирусот во Штип, објавува телевизијата.

Целиот прилог е во продолжение.

Коронавирус