вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Симонида Кацарска: „Рекет“ може да влијае врз ставот на земјите членки на ЕУ

Симонида Кацарска: „Рекет“ може да влијае врз ставот на земјите членки на ЕУ

Симонида Кацарска од Институтот за европска политика во интервју за телевизијата АлсатМ изрази став дека случајот „Рекет“ може да влијае за земјава во октомври да не добие датум за почеток на преговори со ЕУ.

Последниот извештај на ЕК за земјата беше позитивен во областа на владеењето на правото, но после ова се е неизвесно.

Парламентарни избори 2020