сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 89
home Вести

Силно невреме во демирхисарско, Слепче погодено од град

Силно невреме во демирхисарско, Слепче погодено од град

Доцна попладнево демирхисарскиот крај го зафати силно невреме со врнежи од дожд и град.

Во селото Слепче кое е најпогодено од невремето, врнел град којшто во еден момент го послал селото како снежна покрива.

Засега нема информации за евентуални штети од временската непогода.

Коронавирус