недела, 20. септември 2020. Вести денес: 79
home Вести

Силјановска за Пресинг ТВ: Повикот на колегите и емоциите ме тераат да размислам за кандидатура за претседател на државата

Силјановска за Пресинг ТВ: Повикот на колегите и емоциите ме тераат да размислам за кандидатура за претседател на државата

Универзитетската професорка Гордана Силјановска-Давкова  размислува дали да се кандидира на претстојните претседателски избори откако триесетина професори, академици и ителектуалци упатија повик пошироката јавност да ја поддржи нејзината кандидатура.

Во изјава за Пресинг ТВ Силјановска вели дека силно ја допрел повикот, но мора да размисли за тоа дали ќе се вклучи во претседателската трка. Иако до сега не се гледала себеси на оваа позиција.

Повеќе за ова прочитајте на pressingtv.mk

 

Коронавирус