вторник, 4. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Силјановска: За кого гинеле партизаните и илинденците, за Македонија или за Северна?

Силјановска: За кого гинеле партизаните и илинденците, за Македонија или за Северна?

Носителот на листа во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својата фејсбук страница сподели видео.

Она што ни се случува во изминатиов период не е ништо друго освен процес на демакедонизација и денационализација. За кого гинеле партизаните и илинденците, за Македонија или за Северна?

#ИсправиСеМакедонијо
#Заокружи14
#НикогашПовеќеЗаев

Коронавирус