вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 43
home Вести

Силјановска за кампањата потрошила три пати помалку од Пендаровски

Силјановска за кампањата потрошила три пати помалку од Пендаровски

ДИК попладнево го објави и извештајот за трошоците за кампањата во првите десет дена на Гордана Силјановска Давкова. Таа вкупно потрошила 167 илјади евра што е три пати помалку од трошоците на Стево Пендаровски (пола милион евра).

Силјановска Давкова во првите десет дена од кампањата потрошила над 10 милиони денари, а собрала 12,5 милиони од донации. При тоа, донирале 248 физички лица и два деловни субјекти.

Коронавирус