понеделник, 26. август 2019. Вести денес: 0
home Вести

Силјановска за ИВЗ: Селективна правда во корист на политиката на власт

Силјановска за ИВЗ: Селективна правда во корист на политиката на власт

Гордана Силјановска Давкова се огласи и за ИВЗ.

– Сведоци сме на постојани обиди за насилно и незаконско преземање на ИВЗ со директно влијание на највисоките преставници на Власта.

Според член 19 на Уставот на РМ Македонската православна црква, Исламската верска заедница и другите верски заедници и религиозни групи се одвоени од државата и се еднакви пред законот!

Ова е последен пример за селективна правда во интерес на политиката на власт. Сe е врзано за владеењето на правото!

Време е за европско интелектуално лидерство кое знае, а не манипулира!, напиша таа.