четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Силјановска во водство во речиси сите скопски општини- еве ја разликата во бројки

Силјановска во водство во речиси сите скопски општини- еве ја разликата во бројки

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова убедливо води во речиси сите скопски општини во главниот град.

Силјановска убедливо е во предност во скопско Илинден, Гази Баба, Ѓорче Петров, Аеродром, Петровец, Зелениково, Кисела Вода, како и Бутел.

Разликата која е повеќе од очигледна можете да ја погледнете на официјалната страница на ДИК или ТУКА.