среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Силјановска во Кавадарци и Неготино, Пендаровски на конвенција во Скопје

Силјановска во Кавадарци и Неготино, Пендаровски на конвенција во Скопје

Претседателските кандидати денеска ја продолжуваат кампањата во чии рамки ги претставуваат своите програми.

СДСМ ќе одржи Конвенција во Скопје на која ќе биде претставен заедничкиот кандидат Стево Пендаровски, а претседателскиот кандидат подджан од ВМРО-ДПМНЕ и колицијата Гордана Силјановска-Давкова денеска ќе се претстави пред граѓаните на Неготино и Кавадарци.

Претседателскиот кандидат на Алијанса за Албанците и Беса, Блерим Река, според најавите, за денеска нема закажано активности.

Кампањата официјално започна завчера, а ќе трае до 19 април по што следува 24-часовен изборен молк пред денот на гласањето.

Тројцата кандидати за претседател на државата ветија мирна и фер кампања со посета на речиси сите населени места. Тие завчера ја започнаа кампањата – Пендаровски од Прилеп, Силјановска од Охрид и Река од Скопје.

Коронавирус