недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 73
home Вести

Силјановска: Во Босилово се сретнав со чесни, работливи луѓе што искрено и силно ја сакаат Македонија (ФОТО)

Силјановска: Во Босилово се сретнав со чесни, работливи луѓе што искрено и силно ја сакаат Македонија (ФОТО)

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова вечерва беше во посета на населеното место Босилово.

За време на работната средба таа се сретна со масовно собраните граѓани кои ја поддржаа Силјановска за иден претседател на Република Македонија, но и го изразија своето незадоволство од власта предводена од СДСМ.

-Во Босилово се сретнав со чесни, работливи луѓе што искрено и силно ја сакаат Македонија. Луѓе што наместо да се борат за преживување и за напредок живеат во страв дека поради рудниците кои што власта инсистира да ги отвори ќе живеат во загадена животна средина. Дека ќе се соочуваат со здравствени проблеми како резултат на нарушениот биодиверзитет. На 21 април заедно ќе ја започнеме битката за сите граѓани да можат да живеат достоинствено без страв дека ќе станат жртви на потрагата по профит која може да им го одземе здравјето, стои во Фејсбук статусот на Силјановска.

Најнови вести

Коронавирус