понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 4
home Вести

Силјановска: Со мерката “Спортски денар” – одвојуваме 1 денар од акцизата на нафтените деривати во малопродажбата

Силјановска: Со мерката “Спортски денар” – одвојуваме 1 денар од акцизата на нафтените деривати во малопродажбата

Со министерот за одбрана Борко Ристовски и поранешниот фудбалер, а сега тренер во Вардар, Игор Кралевски, ја договараме формацијата на теренот. Истакнати професионалци со интернационална кариера, со мотив и желба да помогнат во Обновата на Македонија.

Прво квалитетна одбрана, а потоа и брз контранапад, за победа на Македонија!

Борко знае и гол да даде.

✅ Со мерката “Спортски денар” – одвојуваме 1 денар од акцизата на нафтените деривати во малопродажбата. Овие средства ќе се користат за развој на спортот, спортската инфраструктура и науката во спортот, пишува во својата Фејсбук објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1 Гордана Силјановска Давкова.

Коронавирус