среда, 12. август 2020. Вести денес: 182
home Вести

Силјановска: Со храбро срце и радосен поглед на животот да ја исправиме нашата татковина!

Силјановска: Со храбро срце и радосен поглед на животот да ја исправиме нашата татковина!

Носителот на листа во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својата фејсбук страница сподели видео во кое раскажува за еден пример од нејзиниот образовен живот кој докажува дека се води според мислата на големиот Фрихдрих Ниче „Без музика, животот би бил грешка“.

 

‘‘Без музика, животот би бил грешка‘‘ рекол големиот Фрихдрих Ниче, а јас живеам според мислава. Музиката и танцот се во моето срце, како и во срцата на сите Македонци за кои музиката и танцот се исконски значајни.

Меѓу другото во академската кариера сум остварила безброј меѓународни посети каде Македонскиот народ не бил прочуен и признаен само по научните успеси. Напротив, исконската врска помеѓу нашиот народ и љубовта кон танцот е наше меѓународно обележје!

Танцувај Македонијо! Со храбро срце и радосен поглед на живо
тот да ја исправиме нашата татковина!

#ИсправиСеМакедонијо
#Заокружи14
#ТанцДоПобеда

Целосното видео може да го проследите во продолжение.

Коронавирус