понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 76
home Вести

Силјановска: Случајот со Смилковско езеро покажува како е кога нема правна држава

Силјановска: Случајот со Смилковско езеро покажува како е кога нема правна држава

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова вечерва од Прилеп рече дека најмногу ја вознемирува случката што се случи пред седум години на Смилковското езеро.

– Настанот што со право може да се нарече терористички, и без право и правда, а тоа е државата во која што живееме. Тоа не го заслужуваа невините луѓе. Тоа е атак врз уставниот поредок. Тоа е терористички чин. Меѓутоа правен епилог нема. Да потсетам што велеше премиерот тогаш дека има снимки, дека никој нема да остане неказнет, но се чини дека правото и правдата не стигаат – нагласи Сиљановска Давкова.

Локални избори 2021