понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 2
home Вести

Силјановска: Сите редовни студенти на државните универзитети за академската 2020/2021 целосно ќе бидат ослободени од партиципација

Силјановска: Сите редовни студенти на државните универзитети за академската 2020/2021 целосно ќе бидат ослободени од партиципација

Носителот на листа во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својата фејсбук страница напиша статус дека неспособноста на оваа влада довела безброј семејства на работ на егзистенцијата.

Во продолжение може да го погледнете нејзиниот фејсбук статус.

Коронавирус