среда, 5. август 2020. Вести денес: 16
home Вести

Силјановска: Сите ние имаме завет да го чуваме тоа што сме го наследиле и да го предадеме на поколенијата

Силјановска: Сите ние имаме завет да го чуваме тоа што сме го наследиле и да го предадеме на поколенијата

Попладнето го поминавме во Центар.

Денес е 4-ти Јули, Ден на борецот!

Татко ми бил борец и се борел против фашистичкиот окупатор. Сите ние имаме завет да го чуваме тоа што сме го наследиле и да го предадеме на поколенијата.

Сега е време на нас, народот, да се бориме! Како? Со зборот!

Американците велат God bless America, јас велам Бог да ја благослови Македонија!, пишува во својата Фејсбук објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 проф.д-р Гордана Силјановска Давкова.

Коронавирус