петок, 7. август 2020. Вести денес: 113
home Вести

Силјановска: Заедно со младите муабетиме за невообичаени и досега неслушнати теми во политиката

Силјановска: Заедно со младите муабетиме за невообичаени и досега неслушнати теми во политиката

Носителот во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова сподели видео на својата фејсбук страница во врска со Пинк Флојд разговорите за нејзината бунтовна младост.

 

Се‘ уште се бунтувам против неправедните авторитети и сонуваат за подобар свет! Во меѓувреме музиката, поезијата и танцот ги носам со мене во светот на ‘‘сериозните‘‘ возрасни.
Ја живеам политиката низ ритамот на музиката за танц!

Tick Tock е навистина забавна алатка со која можам да ги споделувам гласни размислувања за иднината, младите, животните убавини и предизвиците кои не очекуваат! Заедно со младите муабетиме за
невообичаени и досега неслушнати теми во политиката.

Следете ме и на Тик Ток каде овие видеа се емитуваат премиерно!
@gogatiktoks

Целосното видео може да го слушнете во продолжение.

Коронавирус