вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Силјановска се сретна со амбасадорката на Турција Еркал Кара

Силјановска се сретна со амбасадорката на Турција Еркал Кара

Плодна и инспиративна средба со амбасадорката Еркал Кара на која заклучивме дека имаме слични погледи на регионалните и глобалните процеси и односи, напиша кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова на својот Фејсбук профил по средбата со амбасадорката на Турција во Македонија.

-Заедничка цел е да продолжат специјалните пријателски односи меѓу Турција и Македонија. Ќе работиме заедно на зацврстување на докажаното пријателство меѓу македонскиот и трускиот народ, стои во статусот на Силјановска Давкова.

Коронавирус