четврток, 13. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Силјановска: Се прашувам, а и се плашам истовремено, уште што остана недораспродадено од Македонија?!

Силјановска: Се прашувам, а и се плашам истовремено, уште што остана недораспродадено од Македонија?!

Измина скоро цела изборна кампања, а ние сеуште не научивме која е изборната платформа и програма за која се договориле СДСМ и БЕСА. Што е тоа што ги обедини или можеби ова е само уште еден “брак од интерес”?, напиша на својата фејсбук страница носителот на листа во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова.

Во продолжение може да го погледнете целиот фејсбук статус на Силјановска.

Коронавирус