сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 26
home Вести

Силјановска: Се обврзуваме на земјоделска и трговска обнова која ќе значи повеќе и за земјоделците и за продавачите и за потрошувачите

Силјановска: Се обврзуваме на земјоделска и трговска обнова која ќе значи повеќе и за земјоделците и за продавачите и за потрошувачите

Носителот на изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со пазарџиите кои работат на пазарчето Буњаковец и на фејсбук сподели објава каде што напиша дека се  обврзува да го обнови достоинството на пазарџиите во Македонија. 

Целосната објава можете да ја погледнете во продолжение.

Коронавирус