вторник, 11. август 2020. Вести денес: 61
home Вести

Силјановска: Се обврзуваме дека конечно во Македонија ќе завладеат правото и правдата

Силјановска: Се обврзуваме дека конечно во Македонија ќе завладеат правото и правдата

Носителот во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својата фејсбук страница објави  видео спот.

-Не сме исти, ние сме луѓе кои веруваат и ги почитуваат правото, правдата и моралот. Тие ја ветуваа правдата но не ја донесоа. Се покажа дека ниту сакале ниту знаеле како да го сторат тоа. Се обврзуваме дека конечно во Македонија ќе завладеат правото и правдата и дека сите ќе бидеме исти пред уставот и законите, изјави таа во видео спотот.

Целосното видео може да го проследите во продолжение.

Коронавирус