вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 135
home Вести

Силјановска се обрати до јавноста: Водена сум од насушната потреба за разум (ВИДЕО)

Силјановска се обрати до јавноста: Водена сум од насушната потреба за разум (ВИДЕО)

Професорката Гордана Силјановска, преку нејзиниот профил на Јутјуб, се обрати по повод кандидатурата за претседател која ја доставила до конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Професорката вели дека размислила и ја прифатила иницијативата на неколку десетици интелектуалци кои јавно од неа побараа да се кандидира за претседател.

Погледнете го нејзиното обраќање: