сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Силјановска од Ѓорче Петров: Граѓаните изразуваат поддршка во борбата против заевизмот и залагањата за право и правда за сите во Македонија

Силјановска од Ѓорче Петров: Граѓаните изразуваат поддршка во борбата против заевизмот и залагањата за право и правда за сите во Македонија

Кандидатот за претседател на Република Македонија денес Проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова оствари средби со граѓани и средби со мали и средни бизниси и дуќанџии.

Зборевме за економската состојба и се потешкиот живот. Оствари и неформални средби со граѓани во паркот „Ѓорче Петров“ каде што се разговараше за градежната експанзија во Ѓорче Петров на сметка на парковите и зеленилото, истакна Силјановска Давкова.

Силјановска Давкова посочи дека паркот во Ѓорче од страна на градските власти ќе биде претворен во градилиште за згради кои ќе го заградат целиот парк. Граѓаните при средбата изразија поддршка во борбата против заевизмот и залагањата за право и правда за сите во Македонија.

Коронавирус