сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Силјановска од Дебарца: Името со договор не може да се смени

Силјановска од Дебарца: Името со договор не може да се смени

Професорката и кандидат за претседател на државата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова денеска оствари средба со граѓани од Општината Дебрца.

-Денеска остваривме средба во Дебарца.
Благодарност за срдечниот прием. Ветувам дека правото и правдата ќе победат во Македонија, напиша на својот Фејсбук профил професорката Гордана Силјановска Давкова.

Вели дека после Претседателските избори ќе дојдат предвремени парламентарни избори. Порачува дека името не може со договор да се смени.

Коронавирус