понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 80
home Вести

Силјановска: Нема место во моето срце и мојот ум за северна! (ВИДЕО)

Силјановска: Нема место во моето срце и мојот ум за северна! (ВИДЕО)

Преданијата се патоказ низ историјата! Ќе направам се, за моите поколенија да ме паметат како личност која направила нешто за одржување на заветот на нашите предци, пишува во својата објава на Фејсбук носителот на листата во ИЕ1 од ВМРО-ДПМНЕ Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова.

Силјановска меѓудругото во своето обраќање истакна дека нема место во нејзиното срце и ум за северна.

-Нема место во моето срце и ум за северна, рече во своето обраќање Силјановска.

Коронавирус