вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 146
home Вести

Силјановска: Насушна потреба за право и правда во Македонија е да се најде формула за „ветинг“ на уставните судии

Силјановска: Насушна потреба за право и правда во Македонија е да се најде формула за „ветинг“ на уставните судии

Професорката Гордана Силјановска преку Твивер ја нагласи потребата за право и правда во Македонија и дека мора да се најче начин за „ ветинг“ на уставните судии.

Мислам дека насушна потреба за право и правда во Македонија е да се најде формула за „ ветинг“ на уставните судии. Туку, кого ќе „ветираме„? Имаме ли ние Уставен суд?, напиша Силјановска на Твитер.

Локални избори 2021