среда, 28. јули 2021. Вести денес: 175
home Вести

Силјановска на средба со професори во Карпош: Ќе го вратиме квалитетот на образовниот процес

Силјановска на средба со професори во Карпош: Ќе го вратиме квалитетот на образовниот процес

Гордана Силјановска Давкова, носител на изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, оствари средба со професори во Карпош и на фејсбук напиша дека се обврзува за ред во образованието.

 

 

Бев на средба во Карпош со професори, наставници и други вработени во образованието.

Не бев на избори за Ректор, стравувам дека наместо Vivat academia, Vivant professores, станува збор за Пинк Флојд, We don’t need no education!

Македонија не може да има 6 универзитети кои се фабрики за дипломи. Луѓе кои 5ка не можеле да добијат во школо, сега магистрираа, па докторираа и од телевизија не се симнуваат. Со државата управуваат.

Се обврзуваме на ред во образованието. Ќе го вратиме квалитетот на образовниот процес. Македонија нема друг избор.

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова
#Заокружи14

Коронавирус