четврток, 6. август 2020. Вести денес: 30
home Вести

Силјановска на дигитална средба со преставници на мисијата на ОБСЕ за набљудување на изборите

Силјановска на дигитална средба со преставници на мисијата на ОБСЕ за набљудување на изборите

Носителот на листа во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова напиша на својата фејсбук страница дека остварила дигитална средба со преставници на мисијата на ОБСЕ за набљудување на изборите предводена од Лаима Адрикиене и Дариа Папроцка.

-Во разговорот истакнав дека мисијата која има задача да утврди дали изборите ќе се спроведат со почитување на меѓународните стандарди и на критерирумите на ОБСЕ треба посебно да обрне внимание на неправилностите пред и во текот на изборната кампања, напиша Силјановска во нејзината објава.

Целосниот текст и детаљите околу дигиталната средба може да ги прочитате во продолжение.

Коронавирус