петок, 7. август 2020. Вести денес: 105
home Вести

Силјановска: На 15ти ќе зачекориме во ера од која нема да се срамиме

Силјановска: На 15ти ќе зачекориме во ера од која нема да се срамиме

Носителот на листа во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својата фејсбук страница сподели видео обраќање.

Нам не ни требаат туѓи глетки, туѓи фотографии, зошто нашите го одземаат здивот. Знам зошто Константин Миладинов тагувал за југот, ваквите глетки ги носел во срцето и душата, спремен бил и да умре ама среде ваква убавина. Тука човек помислува на победата на 15 јули. За да започне нова Македонска ера, и се што ќе правиме ќе биде во хармонија со убавината. На 15ти ќе зачекориме во ера од која нема да се срамиме, ера која ќе ја споменуваат по добро, ера која ќе биде пресвртница кон нови демократски чекори што никој не ќе може да ги запре.

#ИсправиСеМакедонијо
#Заокружи14
#ТанцДоПобеда

Коронавирус