четврток, 13. август 2020. Вести денес: 152
home Вести

Силјановска: Македонија повторно ќе биде почитувана земја надвор!

Силјановска: Македонија повторно ќе биде почитувана земја надвор!

Ручекот го поминав во пријатна атмосфера со доц. д-р Тимчо Муцунски / Timco Mucunski и проф. д-р Vasko Naumovski, поранешен Заменик Претседател на Владата задолжен за европски прашања како и поранешен амбасадор на Македонија во САД и преговарач во спорот за името со нашиот јужен сосед.
Од периодот кога Македонија имаше кичма.

Сега ем сме со свиткана кичма, ем немаме амбасадор во најмоќната држава во САД.

Македонија повторно ќе биде почитувана земја надвор!, пишува во својата Фејсбук објава професорката Гордана Силјановска Дсвкова, носител на листат на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1.

Коронавирус