среда, 14. април 2021. Вести денес: 64
home Вести

Силјановска: Македонија ја изгради својата државност како резултат на антифашистичката борба- да си ги чуваме историските идеали

Силјановска: Македонија ја изгради својата државност како резултат на антифашистичката борба- да си ги чуваме историските идеали

Професорката Гордана Силјановска Давкова преку својот Фејбсук профил го честиташе 9-ти мај денот на победата над фашизмот.

-Македонија ја изгради својата државност како резултат на антифашистичката борба. Да си ги чуваме историските идеали. Честит 9 Мај, Ден на победата над фашизмот, стои во нејзиниот пост на Фејбсук.

Коронавирус