сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 67
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Силјановска: Ја видовме фамилијата – едно евро за Вицето, едно за црквата и полиња со марихуана

Силјановска: Ја видовме фамилијата – едно евро за Вицето, едно за црквата и полиња со марихуана

На последната телевизиска дебата помеѓу претседателските кандидати, професорката Силјановска кон Пендаровски истакна дека оваа фамилија на власта ја видовме на екраните, едно евро за Вицето, едно евро за црквата тоа е фамилијарен начин на функционирање, да не говорам за поседувањето на полињата за марихуана, вели таа.

Таа објасни дека што се однесува за запоседната држава таа нема никаква одговорност, затоа што ние сега зборуваме за почеток на преговори на ЕУ и за недоволни реформи.

-Доста глума со демократии, доста актери, промени на Западен Балкан нема, потребни се радикални реформи почеток на преговори нема да има и препораката е прво поднесете оставка од телото за судски реформи оти тогаш нема реформи, нема независно судство и тогаш ќе зборуваме, вели професорката Силјановска.

Парламентарни избори 2020