сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Силјановска: Додека СДСМ ќе отпушта илјадници вработени, ВМРО-ДПМНЕ се обврзува за зголемување на платите до 25 проценти

Силјановска: Додека СДСМ ќе отпушта илјадници вработени, ВМРО-ДПМНЕ се обврзува за зголемување на платите до 25 проценти

Носителот на Изборната единица 1 Гордана Силјановска Давкова преку статус на Фејсбук пишува дека власта ќе отпушта илјадници вработени во јавната администрација, додека ВМРО-ДПМНЕ се обврзува за професионализација и зголемување на платите до 25 проценти во наредните четири години.

-Не сме исти!
Тие ќе отпуштаат илјадници вработени во јавната администрација.
Ние се обврзуваме на професионализација и зголемување на платите до 25% на крајот на мандатот.
#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова
#Заокружи14, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Не сме исти!

Тие ќе отпуштаат илјадници вработени во јавната администрација.

Ние се обврзуваме на професионализација и…

Posted by Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова on Friday, July 10, 2020

Коронавирус