сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 30
home Вести

Силјановска до Заев: Од каде смрди рибата? Народот ќе испорача „метла” на 5 мај

Силјановска до Заев: Од каде смрди рибата? Народот ќе испорача „метла” на 5 мај

Се чудам од каде смрдеше рибата?! Народот ќе ви ја испорача „Метлата” на 5 мај!, напиша на Твитер Гордана Силјановска-Давкова откако вчера на трибина Заев најави чистка.

Кандидатката за претседател на Македонија на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска вели дека политиката мора да се врати во рамките на правото. „Само ако законите се во согласност со Уставот и ако тие се применуваат подеднакво за сите нас, може да ја вратиме довербата во институциите“, напиша на Твитер Силјановска.