среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 106
home Вести

Силјановска: Денот почна како со зима, тоа е политичката зима во Македонија, а мислам дека ќе заврши со сонце на крајот

Силјановска: Денот почна како со зима, тоа е политичката зима во Македонија, а мислам дека ќе заврши со сонце на крајот

По остварувањето на своето право на глас, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова истакна дека  очекува победа.

-Мислам дека таргетот на кој се концентрирав, односно групите граѓани за кои мислев дека треба да се инспирираат или да им се разјаснат дилемите дали да излезат или не, дека успешно го завршив. Денот почна како со зима, тоа е политичката зима во Македонија, мислам дека ќе заврши со сонце на крајот, порача таа.

Коронавирус