петок, 16. април 2021. Вести денес: 39
home Вести

Силјановска Давкова за СЈО: Се плашам дека не се трага по докази, туку по начин за нивно уништување

Силјановска Давкова за СЈО: Се плашам дека не се трага по докази, туку по начин за нивно уништување

Проблемот со доказите во СЈО „се решава“ со поплава или со пожар, забележува иронично во статус на својот Твитер профил професорката Гордана Силјановска Давкова, која беше кандидат поддржан од ВМРО-ДПМНЕ на последните претседателски избори.

-Се плашам дека не се трага по докази, туку по начин за нивно уништување, пишува професор Силјановска Давкова.

Коронавирус