среда, 12. август 2020. Вести денес: 105
home Вести

Силјановска Давкова разговараше со младите

Силјановска Давкова разговараше со младите

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова денес разговараше за темите кои ги мачат младите и бизнисите.

-Слободното време скоро секогаш го користам да наминам во „BistRaw Zdravo Zivo/ БистРо Здраво Живо“ и да го испијам моето омилено смуди. Нивното катче за здрава храна е една од моите омилени скопски приказни. А утрово на смуди со мене дојде Тамара . Разговараме за многу теми кои ги мачат младите, но и за оние чии креативни бизнис планови се претпознатливи низ младата популација. Баш како овој на Маја и Александар, напиша таа.

Коронавирус