четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Вести

Силјановска Давкова по спонтаното интервју со Политико: Зошто е важно да сме луѓе кои имаат свое достоинство и кредибилитет во животот?

Силјановска Давкова по спонтаното интервју со Политико: Зошто е важно да сме луѓе кои имаат свое достоинство и кредибилитет во животот?

Носителот на Изборната единица 1 Гордана Силјановска Давкова денеска имаше спонтано интервју со Саше Ивановски- Политико.

-Зошто е важно да сме луѓе кои имаат свое достоинство и кредибилитет во животот? Зошто само на тој начин нема да имаме проблем да разговараме со секого и да дадеме одговор на секое прашање. При тоа имајќи го личниот морален интегритет. Денес во Парк имав “спонтано” интервју со Саше Ивановски, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Зошто е важно да сме луѓе кои имаат свое достоинство и кредибилитет во животот? Зошто само на тој начин нема да имаме…

Posted by Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова on Sunday, June 28, 2020

Коронавирус