среда, 28. јули 2021. Вести денес: 156
home Вести

Силјановска Давкова: Не може премиер да биде претседател на тело за судски реформи, нам ни требаат силни институции

Силјановска Давкова: Не може премиер да биде претседател на тело за судски реформи, нам ни требаат силни институции

Гордана Силјановска Давкова која е носител на Изборната единица 1 преку видео на Фејсбук вели дека не може премиер на државата да биде претседател на тело за судски реформи.

Таа додава дека не смее ниту политичарите да се мешаат во судството, додава дека веќе е доста од поединци кои од нив се правеле богови.

-Не може преимер да биде претседател на тело за судски реформи. Го расцветаа судството, овена, слана социјал-демократска го погоди. Нам ни требаат силни институции, процедури, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Не може преимер да биде претседател на тело за судски реформи. Го расцветаа судството, овена, слана социјал-демократска го погоди. Нам ни требаат силни институции, процедури.

Gepostet von Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова am Samstag, 27. Juni 2020

 

Коронавирус