четврток, 13. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Силјановска Давкова: Како “китка” е Македонија, срамота е ние да преземаме убави слики од други држави

Силјановска Давкова: Како “китка” е Македонија, срамота е ние да преземаме убави слики од други држави

“Поле погледниш, или планина
-сегде Божева је хубавина.” – така беседеше Миладинов во неговата “Т’га за југ”

Како “китка” е Македонија! Срамота е ние да преземаме убави слики од други држави. Не само што не е човечно, државнички и несериозно, туку е целосно несоодветно.

Го поздравивме македонското сонце! Козјак е волшебен!

Мора да научиме да ги цениме и чуваме нашите убавини. Да инвестираме во нив и да се научиме да живееме во хармонија со нив! – напиша на својот Фејсбук профил носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1 Гордана Силјановска Давкова.

Коронавирус