сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Силјановска Давкова и Муцунски на средба со претставници на „Полио Плус“-движење против хендикеп

Силјановска Давкова и Муцунски на средба со претставници на „Полио Плус“-движење против хендикеп

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова, заедно со Тимчо Муцунски остваривја средба со Полио Плус-движење против хендикеп.

-Правичната и соодветна застапеност не смее да биде врзана само за етничкиот критериум, туку таа мора да се однесува и на лицата со попреченост. Се обврзуваме дека тоа ќе го реализираме, истакна таа.

Коронавирус