вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 137
home Вести

Силјановска Давкова го честита 4-ти Јули на американскиот народ, Трамп и Брнс

Силјановска Давкова го честита 4-ти Јули на американскиот народ, Трамп и Брнс

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова со честитка за 4-ти Јули:

На американскиот народ, Претседателот Donald J. Trump и амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Мери Брнс.

Честит 4-ти Јули, денот на независноста на САД!

“We the people” е непресушна инспирација и никогаш не била поактуелна. Како во Македонија, така и во САД, напиша таа.

Коронавирус