вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 70
home Вести

Силјановска Давкова до Пендаровски: Си измислувате работи кои вам ви одговараат

Силјановска Давкова до Пендаровски: Си измислувате работи кои вам ви одговараат

На денешната емисија „Детектор“ гостуваше кандидатот за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова која на Стево Пендаровски му рече дека си измислува работи кои само него му одговараат.

-Не го блокирам патот на Македонија кон НАТО, туку кажувам правно прашањето е отворено, а политички затворено. А, си измислувате формулации што никогаш не сум ги кажала. Повторувам јас го почитувам чинот дека е договорот склучен но останува правната дилема и таа кога тогаш може да се разреши на правен начин, истакна Силјановска Давкова.

При ова Стево Пендаровски замолчи и немаше што да одговори на ставот на Силјановска Давкова.

Коронавирус