среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 21
home Вести

Силјановска Давкова до Пендаровски: Доста се појавувате само пред Нова година, сега треба кога е најтешко на Македонија

Силјановска Давкова до Пендаровски: Доста се појавувате само пред Нова година, сега треба  кога е најтешко на Македонија

„Јас очекував барем претседателот да побара да се обрати пред пратениците бидејќи има такво право. Доста, веќе еднаш во годината само честитки пред Нова година и фрази. Претседателите се тука за да покажат дека се на правото место кога е прашањето вакво какво што е“, нагласи рече нагласи пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова при своето гостување на „Што не е јасно“.

Силјановска Давкова додаде дека претседателот на државата кога е најтешко на државата го нема.

„Ако се појавеше претседателот тоа ќе беше лекција за премиерот, можеби и за министерот за надворешна политика и министерот за евроинтеграции“, рече Силјановска Давкова.

Коронавирус