среда, 28. јули 2021. Вести денес: 166
home Вести

Силјановска Давкова до младите: Со вашата сила ќе ја исправиме Македонија

Силјановска Давкова до младите: Со вашата сила ќе ја исправиме Македонија

Бевме на трибина со кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ од прва изборна единица, младите професори Велика Стојкова Серафимовска, Синиша Стојаноски и драгата студентка Тамара Михајловска. Зборувавме со млади, студенти, граѓани, истакна професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1.

-Драги млади, драги студенти со вас, со вашата енергија, сила ќе ја исправиме Македонија. Моќта е со вас, бидете проактивни, читајте, образувајте се, надградувајте се. Силата е во знаењето, истакна таа.

Коронавирус