сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Вести

Силен земјотрес во Грција вечерва – се тресеа и македонски градови

Силен земјотрес во Грција вечерва – се тресеа и македонски градови

Доцна вечерва земјотрес со јачина од 5,2 степени по рихтер и епицентар во Грција.

Според ЕМСЦ, регистриран е точно во 23 часот и 31 минути, а епицентарот бил на 14 југозападно од Костур, Грција.

Земјотресот е почувствуван и во Македонија, најмногу во Битола, Ресен, Охрид…

Најнови вести

Коронавирус