петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес во Грција почувствуван и во Охрид и Битола

Силен земјотрес во Грција почувствуван и во Охрид и Битола

Земјотрес со магнитуда од 4.4 степени според Рихтер, рано утрово ја погоди Грција. Според податоците од сеизмолошките центри, земјотресот бил на длабочина од 5 километри со епицентар во близина на островот Крф.

Поради јачната истиот е почувстуван и во јужните делови на Македонија односно во Охрид, Ресен, Битола…

Најнови вести

Коронавирус