петок, 29. септември 2023. Вести денес: 85
home Вести

Силен земјотрес утринава ја стресе Македонија

Силен земјотрес утринава ја стресе Македонија

Силен земјотрес утринава беше почувствуван во Македонија, особено во југозападниот дел од земјата.

Според информациите земјотресот бил со епицентар во Албанија, близу Корча, а е регистриран во 6:25 минути утринава.

Истиот бил со јачина од 4.8 степени и на длабочина од 10 километри.