среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Силен земјотрес утринава ја стресе Македонија

Силен земјотрес утринава ја стресе Македонија

Силен земјотрес утринава беше почувствуван во Македонија, особено во југозападниот дел од земјата.

Според информациите земјотресот бил со епицентар во Албанија, близу Корча, а е регистриран во 6:25 минути утринава.

Истиот бил со јачина од 4.8 степени и на длабочина од 10 километри.

Најнови вести

Коронавирус